Qarku Ambert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°33′V 3°45′L / 45.55°V 3.75°L / 45.55; 3.75

Qarku Ambert
Frëngjisht : Arrondissement d'Ambert
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Puy-de-Dôme
Kryeqyteti Ambert
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 631


Qarku Ambert është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Puy-de-Dôme.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]