Qarku Angoulême

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°39′V 0°09′L / 45.65°V 0.15°L / 45.65; 0.15

Qarku Angoulême
Frëngjisht : Arrondissement d'Angoulême
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Charente
Kryeqyteti Angoulême
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Angoulême është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Charente.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]