Qarku Beaune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°01′30″V 4°50′23″L / 47.025°V 4.83972222°L / 47.025; 4.83972222

Qarku Beaune
Frëngjisht : Arrondissement de Beaune
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Côte-d'Or
Kryeqyteti Beaune
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 211


Qarku Beaune është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Côte-d'Or.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]