Qarku Beauvais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°26′00″V 2°04′00″L / 49.43333333°V 2.06666667°L / 49.43333333; 2.06666667

Qarku Beauvais
Frëngjisht : Arrondissement de Beauvais
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Oise
Kryeqyteti Beauvais
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Beauvais është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Oise.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]