Qarku Boulogne-Billancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°50′09″V 2°14′18″L / 48.83583333°V 2.23833333°L / 48.83583333; 2.23833333

Qarku Boulogne-Billancourt
Frëngjisht : Arrondissement de Boulogne-Billancourt
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Hauts-de-Seine
Kryeqyteti Boulogne-Billancourt
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Boulogne-Billancourt është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Hauts-de-Seine.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]