Qarku Bressuire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°50′00″V 0°30′00″P / 46.83333333°V 0.5°P / 46.83333333; -0.5

Qarku Bressuire
Frëngjisht : Arrondissement de Bressuire
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Deux-Sèvres
Kryeqyteti Bressuire
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 791


Qarku Bressuire është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Deux-Sèvres.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]