Qarku Châteauroux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°48′00″V 1°41′00″L / 46.8°V 1.68333333°L / 46.8; 1.68333333

Qarku Châteauroux
Frëngjisht : Arrondissement de Châteauroux
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Indre
Kryeqyteti Châteauroux
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 362


Qarku Châteauroux është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Indre.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]