Qarku Châtellerault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°49′00″V 0°32′00″L / 46.81666667°V 0.53333333°L / 46.81666667; 0.53333333

Qarku Châtellerault
Frëngjisht : Arrondissement de Châtellerault
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Vienne
Kryeqyteti Châtellerault
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 861


Qarku Châtellerault është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Vienne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]