Qarku Clermont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°23′00″V 2°25′00″L / 49.38333333°V 2.41666667°L / 49.38333333; 2.41666667

Qarku Clermont
Frëngjisht : Arrondissement de Clermont
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Oise
Kryeqyteti Clermont
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Clermont është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Oise.

Përbërja[redakto | përpunoni burim]

Kantonët[redakto | përpunoni burim]

Komunat[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]