Qarku Clermont-Ferrand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°46′00″V 3°05′00″L / 45.76666667°V 3.08333333°L / 45.76666667; 3.08333333

Qarku Clermont-Ferrand
Frëngjisht : Arrondissement de Clermont-Ferrand
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Puy-de-Dôme
Kryeqyteti Clermont-Ferrand
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 632


Qarku Clermont-Ferrand është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Puy-de-Dôme.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]