Qarku Cognac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°41′00″V 0°20′00″P / 45.68333333°V 0.33333333°P / 45.68333333; -0.33333333

Qarku Cognac
Frëngjisht : Arrondissement de Cognac
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Charente
Kryeqyteti Cognac
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Cognac është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Charente.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]