Qarku Compiègne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°25′00″V 2°49′00″L / 49.41666667°V 2.81666667°L / 49.41666667; 2.81666667

Qarku Compiègne
Frëngjisht : Arrondissement de Compiègne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Oise
Kryeqyteti Compiègne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Compiègne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Oise.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]