Qarku Confolens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°01′00″V 0°40′00″L / 46.0167°V 0.666667°L / 46.0167; 0.666667

Qarku Confolens
Frëngjisht : Arrondissement de Confolens
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Charente
Kryeqyteti Confolens
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Confolens është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Charente.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]