Qarku Corte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°18′23″V 9°09′05″L / 42.3064°V 9.15139°L / 42.3064; 9.15139

Qarku Corte
Frëngjisht : Arrondissement de Corte
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Corse
Kryeqyteti Corte
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 2B3


Qarku Corte është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Corse.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]