Qarku Créteil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°46′58″V 2°27′12″L / 48.78277778°V 2.45333333°L / 48.78277778; 2.45333333

Qarku Créteil
Frëngjisht : Arrondissement de Créteil
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Val-de-Marne
Kryeqyteti Créteil
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Créteil është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Val-de-Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]