Qarku Dax

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°42′V 1°03′P / 43.7°V 1.05°P / 43.7; -1.05

Qarku Dax
Frëngjisht : Arrondissement de Dax
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Landes
Kryeqyteti Dax
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 401


Qarku Dax është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Landes.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]