Qarku Dijon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°19′18″V 5°02′29″L / 47.321666666667°V 5.0413888888889°L / 47.321666666667; 5.0413888888889

Qarku Dijon
Frëngjisht : Arrondissement de Dijon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Côte-d'Or
Kryeqyteti Dijon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 212


Qarku Dijon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Côte-d'Or.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]