Qarku Dole

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°05′00″V 5°29′00″L / 47.08333333°V 5.48333333°L / 47.08333333; 5.48333333

Qarku Dole
Frëngjisht : Arrondissement de Dole
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Jura
Kryeqyteti Dole
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 391


Qarku Dole është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Jura.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]