Qarku Foix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°58′00″V 1°36′00″L / 42.9667°V 1.6°L / 42.9667; 1.6

Qarku Foix
Frëngjisht : Arrondissement de Foix
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ariège
Kryeqyteti Foix
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Foix është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ariège.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]