Qarku Fontainebleau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°24′03″V 2°41′58″L / 48.40083333°V 2.69944444°L / 48.40083333; 2.69944444

Qarku Fontainebleau
Frëngjisht : Arrondissement de Fontainebleau
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Seine-et-Marne
Kryeqyteti Fontainebleau
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Fontainebleau është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Seine-et-Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]