Qarku Fort-de-France

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 14°36′28″V 61°04′19″P / 14.60777778°V 61.07194444°P / 14.60777778; -61.07194444

Qarku Fort-de-France
Frëngjisht : Arrondissement de Fort-de-France
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Martinika
Kryeqyteti Fort-de-France
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 9721


Qarku Fort-de-France është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Martinika.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]