Qarku Fougères-Vitré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°21′V 1°12′P / 48.35°V 1.2°P / 48.35; -1.2

Qarku Fougères-Vitré
Frëngjisht : Arrondissement de Fougères-Vitré
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ille-et-Vilaine
Kryeqyteti Fougères
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 351


Qarku Fougères-Vitré është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ille-et-Vilaine.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]