Qarku Guéret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°10′00″V 1°52′00″L / 46.1667°V 1.86667°L / 46.1667; 1.86667

Qarku Guéret
Frëngjisht : Arrondissement de Guéret
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Creuse
Kryeqyteti Guéret
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Guéret është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Creuse.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]