Qarku Issoire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°32′00″V 3°14′00″L / 45.53333333°V 3.23333333°L / 45.53333333; 3.23333333

Qarku Issoire
Frëngjisht : Arrondissement d'Issoire
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Puy-de-Dôme
Kryeqyteti Issoire
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 633


Qarku Issoire është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Puy-de-Dôme.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]