Qarku Issoudun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°57′00″V 1°59′00″L / 46.95°V 1.98333333°L / 46.95; 1.98333333

Qarku Issoudun
Frëngjisht : Arrondissement d'Issoudun
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Indre
Kryeqyteti Issoudun
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 364


Qarku Issoudun është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Indre.

Përbërja[redakto | përpunoni burim]

Kantonët[redakto | përpunoni burim]

Komunat[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]