Qarku Istres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°31′00″V 4°59′00″L / 43.5167°V 4.98333°L / 43.5167; 4.98333

Qarku Istres
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bouches-du-Rhône
Kryeqyteti Istres
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Istres është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bouches-du-Rhône.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]