Qarku Jonzac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°27′00″V 0°26′00″P / 45.45°V 0.433333°P / 45.45; -0.433333

Qarku Jonzac
Frëngjisht : Arrondissement de Jonzac
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Charente-Maritime
Kryeqyteti Jonzac
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Jonzac është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Charente-Maritime.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]