Qarku La Châtre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°35′00″V 1°59′00″L / 46.5833°V 1.98333°L / 46.5833; 1.98333

Qarku La Châtre
Frëngjisht : Arrondissement de La Châtre
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Indre
Kryeqyteti La Châtre
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 363


Qarku La Châtre është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Indre.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]