Qarku La Flèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°42′00″V 0°05′00″P / 47.7°V 0.0833333°P / 47.7; -0.0833333

Qarku La Flèche
Frëngjisht : Arrondissement de La Flèche
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Sarthe
Kryeqyteti La Flèche
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 721


Qarku La Flèche është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Sarthe.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]