Qarku La Trinité

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 14°44′16″V 60°57′47″P / 14.73777778°V 60.96305556°P / 14.73777778; -60.96305556

Qarku La Trinité
Frëngjisht : Arrondissement de La Trinité
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Martinika
Kryeqyteti La Trinité
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 9722


Qarku La Trinité është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Martinika.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]