Qarku Langres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°52′00″V 5°20′00″L / 47.8667°V 5.33333°L / 47.8667; 5.33333

Qarku Langres
Frëngjisht : Arrondissement de Langres
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Marne
Kryeqyteti Langres
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 522


Qarku Langres është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]