Qarku Le Blanc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°38′00″V 1°04′00″L / 46.6333°V 1.06667°L / 46.6333; 1.06667

Qarku Le Blanc
Frëngjisht : Arrondissement du Blanc
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Indre
Kryeqyteti Le Blanc
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 361


Qarku Le Blanc është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Indre.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]