Qarku Le Mans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°00′00″V 0°11′00″L / 48°V 0.18333333°L / 48; 0.18333333

Qarku Le Mans
Frëngjisht : Arrondissement du Mans
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Sarthe
Kryeqyteti Le Mans
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 723


Qarku Le Mans është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Sarthe.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]