Qarku Le Marin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 14°28′17″V 60°52′01″P / 14.47138889°V 60.86694444°P / 14.47138889; -60.86694444

Qarku Le Marin
Frëngjisht : Arrondissement du Marin
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Martinika
Kryeqyteti Le Marin
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 9723


Qarku Le Marin është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Martinika.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]