Qarku Limoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°03′11″V 2°12′55″L / 43.05305556°V 2.21527778°L / 43.05305556; 2.21527778

Qarku Limoux
Frëngjisht : Arrondissement de Limoux
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Aude
Kryeqyteti Limoux
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Limoux është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Aude.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]