Qarku Lisieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°08′41″V 0°13′31″L / 49.14472222°V 0.22527778°L / 49.14472222; 0.22527778

Qarku Lisieux
Frëngjisht : Arrondissement de Lisieux
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Calvados
Kryeqyteti Lisieux
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Lisieux është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Calvados.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]