Qarku Loches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°08′00″V 1°00′00″L / 47.1333°V 1°L / 47.1333; 1

Qarku Loches
Frëngjisht : Arrondissement de Loches
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Indre-et-Loire
Kryeqyteti Loches
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 373


Qarku Loches është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Indre-et-Loire.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]