Qarku Lons-le-Saunier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°40′00″V 5°33′00″L / 46.6667°V 5.55°L / 46.6667; 5.55

Qarku Lons-le-Saunier
Frëngjisht : Arrondissement de Lons-le-Saunier
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Jura
Kryeqyteti Lons-le-Saunier
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 392


Qarku Lons-le-Saunier është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Jura.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]