Qarku Lorient

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°48′00″V 3°10′00″P / 47.8°V 3.1666666666667°P / 47.8; -3.1666666666667

Qarku Lorient
Frëngjisht : Arrondissement de Lorient
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Morbihan
Kryeqyteti Lorient
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Lorient është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Morbihan.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]