Qarku Lure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°41′00″V 6°29′00″L / 47.68333333°V 6.48333333°L / 47.68333333; 6.48333333

Qarku Lure
Frëngjisht : Arrondissement de Lure
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Saône
Kryeqyteti Lure
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 701


Qarku Lure është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Saône.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]