Qarku Mamers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°21′00″V 0°22′00″L / 48.35°V 0.36666667°L / 48.35; 0.36666667

Qarku Mamers
Frëngjisht : Arrondissement de Mamers
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Sarthe
Kryeqyteti Mamers
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 722


Qarku Mamers është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Sarthe.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]