Qarku Marmande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°30′00″V 0°10′00″L / 44.5°V 0.166667°L / 44.5; 0.166667

Qarku Marmande
Frëngjisht : Arrondissement de Marmande
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Lot-et-Garonne
Kryeqyteti Marmande
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Marmande është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Lot-et-Garonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]