Qarku Marseille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°17′51″V 5°22′38″L / 43.2975°V 5.3772222222222°L / 43.2975; 5.3772222222222

Qarku Marseille
Frëngjisht : Arrondissement de Marseille
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bouches-du-Rhône
Kryeqyteti Marseille
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Marseille është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bouches-du-Rhône.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]