Qarku Meaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°57′28″V 2°53′08″L / 48.95777778°V 2.88555556°L / 48.95777778; 2.88555556

Qarku Meaux
Frëngjisht : Arrondissement de Meaux
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Seine-et-Marne
Kryeqyteti Meaux
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Meaux është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Seine-et-Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]