Qarku Melun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°32′26″V 2°39′34″L / 48.54055556°V 2.65944444°L / 48.54055556; 2.65944444

Qarku Melun
Frëngjisht : Arrondissement de Melun
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Seine-et-Marne
Kryeqyteti Melun
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Melun është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Seine-et-Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]