Qarku Mont-de-Marsan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°54′V 0°30′P / 43.9°V 0.5°P / 43.9; -0.5

Qarku Mont-de-Marsan
Frëngjisht : Arrondissement de Mont-de-Marsan
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Landes
Kryeqyteti Mont-de-Marsan
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 402


Qarku Mont-de-Marsan është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Landes.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]