Qarku Montbard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°37′25″V 4°20′16″L / 47.62361111°V 4.33777778°L / 47.62361111; 4.33777778

Qarku Montbard
Frëngjisht : Arrondissement de Montbard
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Côte-d'Or
Kryeqyteti Montbard
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 213


Qarku Montbard është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Côte-d'Or.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]