Qarku Montmorillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°26′00″V 0°52′00″L / 46.4333°V 0.866667°L / 46.4333; 0.866667

Qarku Montmorillon
Frëngjisht : Arrondissement de Montmorillon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Vienne
Kryeqyteti Montmorillon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 862


Qarku Montmorillon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Vienne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]