Qarku Mortagne-au-Perche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°31′15″V 0°32′34″L / 48.52083333°V 0.54277778°L / 48.52083333; 0.54277778

Qarku Mortagne-au-Perche
Frëngjisht : Arrondissement de Mortagne-au-Perche
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Orne
Kryeqyteti Mortagne-au-Perche
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 613


Qarku Mortagne-au-Perche është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Orne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]