Qarku Nanterre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°53′40″V 2°12′12″L / 48.89444444°V 2.20333333°L / 48.89444444; 2.20333333

Qarku Nanterre
Frëngjisht : Arrondissement de Nanterre
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Hauts-de-Seine
Kryeqyteti Nanterre
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Nanterre është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Hauts-de-Seine.

Përbërja[redakto | përpunoni burim]

Kantonët[redakto | përpunoni burim]

Komunat[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]